Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Domácnosť

Vedeli ste že: vám medvedí cesnak pomôže pri detoxikácii? Alebo, že kypriaci prášok vytiahne pach z chladničky? A napríklad: tvrdé stonky drevnatých rastlín, ako sú napríklad ruže a kaliny, narežte na bázeostrým nožom; potom spodnú časť stonky rozmliaždite kladivom, aby ste umožnili lepší prietok vody.; vo váze vydržia kvety tak dlhšie...Dočítajte sa užitočné informácie a inšpirujte sa v tejto sekcii poradenstva!


 

Rady do domácnosti

Ocot v akciiVytlačiť
 

Osvedčené účinky octu:

  1. dezinfekcia pri čistení
  2. popáleniny, plesne na koži (aj na citlivých miestach)
  3. pranie - pridávam do plákania
  4. mám osvedčené  zas  ja na boľavé hrdlo : na kloktanie jablčný ocot s teplou vodou, 
  5. zjesť : 1 lyžica jablkového octu, 2 lyžice vody, 1 lyžica medu, 1/4 lyžičky  ml. zázvoru,alebo strúhaného čerstvého, / ja  si dávam viac, / zamiešať a zjesť.

 
 

Ako sa chrániť pred dotieravým hmyzomVytlačiť
 

s voňavým náramkom proti komárom - link na stránku

ďalší nápad na komárov - link na stránku

kliešte - link na stránku


 
 

Šikovné vynálezyVytlačiť
 

https://soda.o2.sk/tema/dizajnove-vylepsenia/10-veci-z-kazdodenneho-zivota-ktore-vynasli-zeny/

 


 
 

Mravci v domácnostiVytlačiť
 

Čím viac ich však objavíte tým je to pre vás nebezpečnejšie..
Každá gazdinka sa snáď stretla s tým problémom že objavila v skrine s potravinami mravce ako si pochutnávajú na cukre či na sladkom ovocí.
V každom prípade sa ich treba rýchlo zbaviť.

omrvinky či neuzavreté obaly s potravinami mravce vnímajú ako pozvanie na obed či večeru.

Môžete použiť na ich hubenie chemické prostriedky ako sú spreje tabletky gély či staničky , nástrahy..
Všetky sú účinné ale ako iste viete každá chémia má vplyv aj na človeka..takže niekto uprednostní radšej domáce receptúry odskúšané už našimi babičkami..

K tým domácim patrí síce kyselina ale tým že je to kyselina Boritá nám nemôže uškodiť..
Uvarte vajce a 20 g kyseliny borite premiešajte s vaječným žĺtkom môžete pridať aj niečo sladké med alebo džem či cukor.Z tejto zmesi vytvarujte maličké guľôčky a tie dajte na podozrivé miesta.Mravce si guľôčku prenesú do hnieza a bude sa z nej krmiť celá ich rodinka takže je predpoklad že sa vyhubí väčšina..

Takisto môžete vyrobiť malé guličky z droždia a z cukru..Premiešajte droždie s práškovým cukrom a takisto ako v predošlom postupe urobte guľôčky..Mravce nimi budú kŕmiť larvy a tie uhynú..

Ak sa hmyz chodí k vám len “kŕmiť” tak pomôžu ostré pachy ako je cesnak mäta alebo gáfor..votrite pretlačený cesnak na miesta kadiaľ prechádzajú a zaručene miesto ktoré páchne viac nenavštívia..

Ešte ľudia používajú kávovú usadeninu..Ak máte radi tureckú kávu neodhadzujte z nej odpad ale využite ho v boji proti mravcom..Primiešajte k nemu niečo sladké ako džem a s radosťou ich nakŕmte.))

V každom prípade ak aj mravce nemáte dôležitá je prevencia..Nenechávajte omrvinky, dbajte na čistotu v kuchyni a v špajzi či v potravinových skrinkách..Ak sa už raz u vás mravce objavili na to miesto kde ste ich niekedy videli nalepte aspoň 5 cm pás lepiacej pásky a ta vám bude signalizovať či je a či nieje u vás invázia mravcov znova..

prevzaté zo stránky 

Osobne mám osvedčené dôsledne vyutierať miesta, kde sa mravce vyskytujú neriedeným octom. Ten im veľmi zapácha. Procedúru je potrebné zopakovať do úplného vysťahovania mravcov. 


 
 

Alobal v domácnostiVytlačiť
 

šikovné nápady - link na stránku


 
 

Medvedí cesnak Vytlačiť
 

Keď sa na jar medveď prebudí zo zimného spánku prvé, čo urobí pustí sa hľadať rastlinu s cesnakovou vôňou. Vedie ho inštinkt, aby si po zime prečistil žalúdok, črevá a krv. Ľudia si to všimli. Rastlinku nazvali medvedí cesnak a začali ju používať podobne, na jarné prečistenie a získanie prvých jarných liečiv z prírody. K pozvánke do prírody pridávame pár poznámok o zdravotných účinkoch medvedieho cesnaku a pár jednoduchých receptov...


 
 

Ako využiť štipce na prádlo Vytlačiť
 

Zaujímavé typy ako Vám môžu v domácnosti pomôcť nenápadné štipce na prádlo - link na stránku


 
 

ZáhradaVytlačiť
 

Na zalievanie rastlín je výborné tekuté hnojivo. Vyrobíte so ho tak, že do jutového vreca dáte čerstvý hnoj, vrch zviažete pevným špagátom, vrece potom ponorte do sudu s vodou a každý deň ním pohýbte. Keď bude mať voda farbu slabého čaju, môžete ňou začať zalievať rastliny...


 
 

DomácnosťVytlačiť
 

Kávová usadenina: odstraňuje zápach z mrazničky. Vlhkú nasypeme do kozuba – nebude sa prášiť. Výborné hnojivo na ruže. Kocky ľadu : jamky na koberci sa vyrovnajú, keď do nich dáme kocku ľadu. Kocka ľadu odstráni žuvačku na nohaviciach. Keď sa zrazí omáčka, pridáme kocku ľadu a zamiešame...


 
 

Pre zdravie z domácich zdrojovVytlačiť
 

Malou kúrou pre telo i dušu je telový zábal. Najlepšie je počas jeho pôsobenia spať alebo oddychovať pri tichej hudbe. Výživný telový zábal si pripravíte napríklad z 1 žĺtka, 4 lyžíc mandľového oleja, klíčkov a šťavy z 1 citróna. V mise vymiešajte žĺtok a po kvapkách pridávajte olej, kým nevznikne pevná emulzia. Na záver vmiešajte citrónovú šťavu a prípravok naneste na celé tele. Zabaľte sa do plachty a relaxujte. Potom sa osprchujte vlažnou vodou..


 
 

Postav sa do trhliny za Slovensko

Boh HĽADÁ ASPOŇ JEDNÉHO ČLOVEKA.

Nečakaj, že to urobí tvoj brat, sestra, kt. sú duchovnejší, ty sa môžeš postaviť do trhliny. Osud tejto krajiny závisí od Božej  milosti, ale tiež aj od každého jedného  z nás, či započujeme Jeho volanie. Boh hľadá ASPOŇ JEDNÉHO MUŽA - JEDNU ŽENU. Ezechiel 22,30


 

Modlitby dnes

webygroup

176968

21.7.2019
ÚvodÚvodná stránka