Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Holubica

Holubica - znak Spoločenstva evanjelických žien

V rokoch "Ekumenickej dekády solidarity cirkví so ženami", ktorú vyhlásila Svetová rada cirkví , logom bola holubica so zemeguľou v strede nesúca v zobáčiku znak ženy. V tom čase vzniklo v našej cirkvi Spoločenstvo evanjelických žien a v mesačníku Cirkevné listy dostalo priestor - rubriku Fórum žien. Každá rubrika v Cirkevných listoch mala vtedy logo, nuž, hľadali sme aj my to svoje.

Rozhodli sme sa ako základ použiť znak Dekády (1989-1998) solidarity, čím sme sa vedome solidarizovali s týmto celosvetovým ekumenickým programom, no upravili sme si ho tak, aby charakterizoval aj nás na Slovensku. Vložili sme holubici do srdca štátny znak Slovenska a symbol cirkvi, ktoré sa prelínajú. Loďka na vlnách mora predstavuje cirkev vo svete. Počet vĺn však zároveň pripomína tri vrchy zo slovenského znaku, nad ktorými sa týči lodný stožiar v tvare dvojkríža. V zobáčiku mala holubička niesť Lutherovu ružu. No akademický maliar Tomáš Krčméry, ktorý je autorom grafickej úpravy nášho erbu, urobil z nej lístok, pretože Lutherova ruža je príliš zložitá pre miniatúrnu podobu. Holubica sama symbolizuje Ducha Svätého, život, mier. Naše sestry si logo veľmi obľúbili a spontánne ho začali používať ako svoj znak.


 

Postav sa do trhliny za Slovensko

Boh HĽADÁ ASPOŇ JEDNÉHO ČLOVEKA.

Nečakaj, že to urobí tvoj brat, sestra, kt. sú duchovnejší, ty sa môžeš postaviť do trhliny. Osud tejto krajiny závisí od Božej  milosti, ale tiež aj od každého jedného  z nás, či započujeme Jeho volanie. Boh hľadá ASPOŇ JEDNÉHO MUŽA - JEDNU ŽENU. Ezechiel 22,30


 

Modlitby dnes

webygroup

177042

21.7.2019
ÚvodÚvodná stránka