Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Spoločenstvo evanjelických žien

Pre budúci rok bolo vylosované heslo:

"Hledej pouze mír, jak lovec za ním jdi." (Žalm 34, 15b) 

V jeho intenciách Vám prajem, aby ste vďaka Božej milosti a skrze vieru v Krista dokázali byť úspešné lovkyne pokoja  - aby ste si vedeli udržať pokoj v duši a tele pri všetkom, čo ďalší rok prinesie. 

Dobrý rok Vám prajem.

Eva Oslíková 


 

Výročné zasadnutie SEŽ v Modre -marec 2019Vytlačiť
 

V dňoch 15.-16. marca 2019 sa konalo výročné zasadnutie Spoločenstva evanjelických žien v Modre. Koordinátorky pre prácu so ženami zo všetkých seniorátov Východného i Západného  dištriktu v piatok smerovali do Modry, kde v priestoroch Cirkevného zboru ECAV Modra zasadalo ich dvojňové rokovanie pod vedením novej predsedníčky SEŽ sestry farárky Evky Oslíkovej. Nová predsedníčka bola zvolená po sestre Danke Horínkovej na poslednom Valnom zhromaždení, ktoré sa konalo 27. októbra 2018 v Pezinku.

Predmetom výročného zasadnutia bola predovšetkým výmena skúseností z práce zo ženami. Požehnanou chvíľou pri Božom slove ako aj rozhovoroch bola návšteva manželky brata biskupa Západného dištriktu, sestry Márie Hroboňovej. Dôvodom tejto návštevy bolo obnovenie tradície, kedy manželky bratov biskupov preberali určitú garanciu nad aktivitami Spoločenstva evanjelických žien. Na stretnutí zaznelo aj osobné poďakovanie od brata biskupa za vyhotovenie novej kamže, ktorú SEŽ bratovi biskupovi Jankovi Hroboňovi darovalo. Na jeho voláne je vyšité biblické slovo, ktorým SEŽ brata biskupa požehnalo do jeho služby ( Jer. 29,11) a tešíme sa, že aj týmto spôsobom sa bude niesť posolstvo evanjelia pri návštevách cirkevných zborov. Ďalším dôležitým momentom stretnutie bola úprava štatútu SEŽ a informácie o aktivitách SEŽ. Po dobrej večeri v priestoroch Strednej vinársko-ovocinárskej školy v Modre, kde boli sestry aj ubytované, dobre padla milá návšteva brata dozorcu CZ Modra, ktorý nielen slovom, ale aj čašou vína, pozdravil všetky sestry. Plány, rozhovory pokračovali aj druhý deň doobeda. Tešili sme sa aj návšteve bývalej predsedníčky sestry Danky Horínkovej. Pokojnú a srdečnú atmosféru sestry niesli domov, tam, kde ich Pán Boh postavil do služby slovom i praktickým životom.

Iveta Vachulová, koordinátorka SEŽ MYS


 
 

Priestor pre Vaše príspevky....

Pridať príspevok
:
:
:


 
pridané 15.10.2018 17:15:56

vďaka - za napísanie a pridanie správy

Nemám otázku.
Vyslovujem (vlastne píšem! - ;-) - srdečnú vďaku sestre Hedwige, za napísanie - opísanie peknej akcie = besedy so sestrou Vlastičkou Okoličányovou. Bolo to v Žiline - to som sa dočítala (na konci prvého odstavca).
KEDY to bolo - neviem, len tuším, že - niekedy na jar roku 2018? - usudzujem podľa dátumu pridania...
Túto knižku považujem za vzácnu a čerpám z nej - kapitolu o Anne Tranovskej som spracovala a podala našim ženám - teda našim členkám SEŽ v Klenovci, RIS.
Prednášala som aj na seniorálnom stretnutí Hontianskeho seniorátu, na pozvanie sestry Anky Gabčanovej - koordinátorky HOS.
Sestra Hedwiga (priezvisko nevieme) zo Žiliny je (predpokladám) aktívna v SEŽ a dúfam, že sa časom dozvieme aj o ďalších podujatiach - radostiach - aktivitách v TUS.
Nuž - vlastne - otázky predsa len v texte sú... potešila by ma spätná väzba.
Prajem veľa požehnaných stretnutí!
My práve teraz ideme na naše "ženy"... :-)
Klenovec 15/10/2018

Anka Germanová


 

Postav sa do trhliny za Slovensko

Boh HĽADÁ ASPOŇ JEDNÉHO ČLOVEKA.

Nečakaj, že to urobí tvoj brat, sestra, kt. sú duchovnejší, ty sa môžeš postaviť do trhliny. Osud tejto krajiny závisí od Božej  milosti, ale tiež aj od každého jedného  z nás, či započujeme Jeho volanie. Boh hľadá ASPOŇ JEDNÉHO MUŽA - JEDNU ŽENU. Ezechiel 22,30


 

Modlitby dnes

webygroup

176984

21.7.2019
ÚvodÚvodná stránka